Jaki wybrać środek do czyszczenia kominów? Jak używać?

11 kwietnia, 2022

Przed zakupem wyciągu kominowego należy wiedzieć, jakie narzędzia kupić i jak ich używać. Różne rodzaje środków do czyszczenia kominów działają w różny sposób. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz chlorku sodu, czy filtra węglowego, będziesz musiał przeprowadzić pewne badania. Możesz przeczytać więcej o wyciorach kominowych Rutland Products lub A.W. Perkins Co. i porównać ich wady i zalety. Powinieneś również znać zagrożenia bezpieczeństwa związane z wyciorami.

Chlorek sodu

Chlorek sodu jest środkiem do czyszczenia kominów, stosowanym w celu zapobiegania gromadzeniu się popiołu i sadzy oraz zwiększania wydajności urządzeń spalinowych. Ten środek chemiczny jest również bezpieczną i skuteczną alternatywą dla bardziej toksycznych, żrących metod. Środek chemiczny dostępny jest w formie proszku lub płynu. W formie płynnej aplikuje się go za pomocą dysz iniekcyjnych, co jest trudne do realizacji przy domowych urządzeniach grzewczych. Forma sproszkowana musi być posypywana na ogień o zmiennej intensywności. Obie formy są jednak podatne na straty do atmosfery, powodując straty ekonomiczne i zagrożenie zanieczyszczeniem środowiska.

Sól kamienna i woda są powszechnie stosowane jako środki do czyszczenia kominów. Łączą się one, tworząc substancję o konsystencji pasty. Powinieneś zastosować ją za pomocą odwodnionej szmatki do całego otworu kominowego. Rozwiązanie powinno pozostać na miejscu przez osiem do 15 minut. Pozwoli to soli kamiennej wniknąć w kreozot i rozbić go na drobne kawałki. Po wyschnięciu roztworu soli, wypłucz komin czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Aby wyczyścić komin, upewnij się, że jest on wolny od przeszkód. Upewnij się, że wybierasz spokojny i suchy dzień. Noś pas bezpieczeństwa i linkę bezpieczeństwa. Użyj jednego lub dwóch asystentów, jeśli możesz. Najpierw sprawdź komin, aby poszukać wszelkich obcych przedmiotów, które mogłyby spowodować uszkodzenie komina. Następnie dokładnie wymieć komin, aby usunąć widoczne zanieczyszczenia. Następnie dodaj niewielką ilość środka obciążającego do dolnej części komina, aby sprawdzić skuteczność działania środka czyszczącego. Środek obciążający powinien rozbić warstwy sadzy, dzięki czemu będą one mniej przylegać do ścianek komina. Gdy środek czyszczący skutecznie oddzieli sadzę od ścian, ponownie podłącz kabel.

Budowę kreozotu można skategoryzować na dwa poziomy: etap pierwszy i etap drugi. Etap pierwszy jest najmniej niebezpiecznym poziomem i zawiera najmniejszą ilość smoły. Etap drugi jest trudniejszy do usunięcia i zawiera więcej smoły. Czyścik kominowy z chlorku sodu powinien być stosowany na obu etapach. Wersja tego środka do samodzielnego czyszczenia działa tylko na etapie pierwszym. Używanie go na etapie drugim wymaga specjalnego sprzętu.

Chlorek sodu może być również stosowany w ogniu w celu zmniejszenia nagromadzenia kreozotu. Chemikalia są skuteczne w rozbijaniu osadów kreozotu, ale zbyt wiele z nich będzie korodować metalowe wyloty kominowe i zmniejszyć żywotność systemu kominowego. Jest to niedroga i skuteczna alternatywa dla drogich usług czyszczenia kominów. Wirtualny ekspert HomeX oceni Twój kominek i komin oraz rozwiąże wszelkie problemy za darmo.

Czynnik jest bezpieczny do stosowania na piecach opalanych drewnem. Ten środek czyszczący powinien być używany siedem dni z rzędu, aby zapobiec tworzeniu się kreozotu w przyszłości. Należy jednak dokładnie przestrzegać instrukcji, ponieważ nadmierne użycie tych środków czyszczących może uszkodzić kominy wyłożone metalem. W rzeczywistości, nadmierne użycie może nawet spowodować pożar, jeśli nie jest prawidłowo używany. Zawsze czytaj etykietę produktu przed jego użyciem.

Rutland Products

Rutland Products jest wiodącym producentem produktów do czyszczenia kominków i kominów. Jej produkty obejmują środek do czyszczenia kominów, pastę do pieców, środek do usuwania kreozotu i uszczelniacze wysokotemperaturowe. Posiada również kompletną linię środków do tłumienia ognia w kominach. Firma ta jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań niezawodnego dostawcy usług kominiarskich. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać Rutland. Czytaj dalej, aby poznać jej historię i dowiedzieć się, co czyni ją najlepszym środkiem do czyszczenia kominów.

Po pierwsze, Rutland ułatwia proces czyszczenia, przygotowując wnętrze komina do właściwego czyszczenia. Proszek dodaje się do urządzeń opalanych drewnem podczas palenia się ognia, aby przygotować komin do czyszczenia. Po użyciu, środek do czyszczenia komina jest łatwy do wyszczotkowania. Jest świetny do regularnej konserwacji. Produkt jest biodegradowalny i nie uszkadza katalizatorów. Jest bardzo skuteczny w usuwaniu nagromadzonego kreozotu z kominów, ale nie zastępuje regularnego czyszczenia.

Innym świetnym produktem firmy Rutland jest okrągła szczotka polietylenowa Chimney Sweep. Jej mocny drut sprężynowy wytrzymuje trudy pracy profesjonalnych kominiarzy. Jest idealna do czyszczenia kominów murowanych i przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Produkt ten został zaprojektowany tak, aby był bezpieczny do stosowania na wszystkich rodzajach kominów, w tym drewnianych, metalowych i metalowych izolowanych.

Następnie, Rutland oferuje szczotkę polichimney zaprojektowaną specjalnie do pracy. Szczotka ta jest wykonana z włókna polipropylenowego skręconego w wytrzymałe wrzeciono o grubości 7 i jest pokryta obrobionymi sutkami. Jej wstępnie uformowana pętla o długości 3-4 cali sprawia, że jest łatwa w użyciu i ponownie uszczelnia komin, oczyszczając go z sadzy węglowej i olejowej.

Innym doskonałym produktem firmy Rutland są kłody do zamiatania kreozotu. Przypominają one kłody ogniotrwałe i zawierają uwalniające ciepło substancje chemiczne, które pomagają rozbić nagromadzoną sadzę na wkładce kominowej. Powinny być one spalane co trzydzieści do 60 pożarów, aby pomóc wysuszyć sadzę i rozpuścić lepką pozostałość. Po spaleniu, te kłody powinny być zmiecione i usunięte z popiołem drzewnym.

A.W. Perkins Co.

A.W. Perkins Company jest wiodącym producentem materiałów i narzędzi kominiarskich. Założona w 2004 roku firma zajmuje się dostarczaniem narzędzi kominiarskich zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. Ich produkty zdobyły wysokie oceny za jakość, trwałość i łatwość użycia. Oprócz usług czyszczenia kominów, A.W. Perkins oferuje również usługi czyszczenia i kontroli kominków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej firmie i jej narzędziach do czyszczenia kominów.

Szczotka do czyszczenia kominów AW Perkins Pellet Stove jest idealna do czyszczenia kominów. Jej nylonowe włosie jest jednocześnie mocne i delikatne. Nylonowa konstrukcja dodaje do jego elastyczności i pozwala mu łatwo poruszać się po ciasnych zakrętach i ostrych zakrętach. Szczotka jest również dostępna w kilku różnych rozmiarach. Aby maksymalnie ułatwić sobie czyszczenie, kup szczotkę do komina na stronie A.W. Perkins Co.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *