Nowoczesna kuchnia otwarta na salon – pomysły projektowe

17 maja, 2022

Wybór odpowiednich materiałów dla Twojej Nowoczesna kuchnia otwarta na salon jest istotną częścią procesu projektowania. Podczas gdy kuchnia jest najbardziej istotnym obszarem Twojego domu, salon powinien być również wygodny. Poniższe wskazówki pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Naturalne i organiczne kolory to najlepsze opcje dla Twojego salonu, podobnie jak szklane przegrody. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych opcjach.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z budowadomow-texbud.pl

Naturalne i

Otwarty układ planu jest popularny w tych dniach. Jest to najczęstszy typ przestrzeni życiowej. Nowoczesne domy często posiadają otwartą koncepcję, gdzie kuchnia jest centralną częścią wystroju. Ten układ może być podzielony na różne pokoje w zależności od jego funkcji. Jeśli nie masz formalnej jadalni lub salonu, otwarta przestrzeń może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Otwarta kuchnia koncepcyjna jest również znana jako „amerykański” styl.

Zaprojektowany przez HAO Design, ta nowoczesna kuchnia otwiera się na salon i jadalnię. Projekt zawiera duże, funkcjonalne światło wiszące, aby stworzyć przytulną przestrzeń życiową. Ta przestrzeń ma czysty, nowoczesny wygląd z neutralnym schematem kolorów. Kontrastujący dywanik i poduszki w odcieniach bladego różu i średniej szarości dodadzą dodatkowego akcentu kolorystycznego i sprawią, że pokój będzie wydawał się cieplejszy.

Organiczne wykończenia

Ta kuchnia w Sacramento w Kalifornii to przestrzeń do zabawy i spotkań. Nowe szafki i blaty z Cactus Stone & Tile uzupełniają blat z drewna Tamarind i stalową podstawę. Projektantka Miranda Cullen chciała wprowadzić ciepło do zimnej, czarno-białej kuchni. Wybrała więc brązowe kinkiety Visual Comfort Camille nad wyspą i orzechowy stołek Cherner.

Nowoczesny organiczny styl projektowania nadaje się do warstwowych tekstur i materiałów. Nowoczesny organiczny pokój dzienny może być akcentowany z zabytkowymi znaleziskami i antykami lub mieszanką nowych kawałków. Dla inspiracji, patrzymy poza zwykłymi domami towarowymi. Kontrastujące style w pokoju pomagają stworzyć zrelaksowane i polerowane środowisko. Ten styl jest wielki dla nowoczesnego domu rodzinnego, więc rozważ uczynienie go zarówno funkcjonalnym jak i pięknym.

Naturalne kolory

Nowoczesna kuchnia, która jest otwarta na salon jest doskonałym przykładem artystycznej, przyjaznej rodzinie przestrzeni. Układ open-concept umieszcza kuchnię w centrum wystroju. Ten kolorowy plan jest świeży i kolorowy, balansuje ciemną podłogę i zapewnia poczucie prywatności. Alternatywnie, całkowicie biała kuchnia z naturalnymi kolorami jest elegancką alternatywą, która równoważy ciemną podłogę i zwraca uwagę na przestrzeń kuchenną.

Szklana przegroda

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon – pomysły projektowe mogą pracować dla każdego domu, bez względu na jego rozmiar. Możesz użyć oddzielnego kącika śniadaniowego lub wyspy, aby oddzielić kuchnię od salonu. Narożna szafka kuchenna może służyć podwójnemu celowi i być zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna. Wyspa kuchenna może służyć jako przedłużenie salonu lub jadalni. Nowoczesne kuchnie otwarte na salon są dziś bardzo popularne, a kilka wskazówek dotyczących osiągnięcia tego projektu znajduje się poniżej.

Nowoczesna kuchnia z salonem może również służyć jako formalna jadalnia. W tym przykładzie, kuchnia i jadalnia są otwarte na siebie. Tworzy to bardziej formalny nastrój, a zakrzywione krawędzie łagodzą minimalny styl. Bogate drewno zapewnia ciepłą i zachęcającą atmosferę. Centralnym punktem kuchni jest wyspa, która wprowadza do pomieszczenia nieoczekiwane materiały i wykończenia. Kuchnia została zaprojektowana przez studio projektowe Bean Buro.

Okna od podłogi do sufitu

Kuchnia z oknami od podłogi do sufitu to świetny sposób na zwiększenie poczucia przestrzeni w domu i uczynienie go bardziej otwartym i przestronnym. Nie tylko zwiększy to ilość naturalnego światła, które wchodzi do Twojego domu, ale również zapewni wspaniały widok na każdy pokój. W zależności od upodobań, możesz wybrać okno, które rozpościera się na całej wysokości sufitu, lub możesz zdecydować się na okno pod kątem, aby wpuścić więcej światła.

Jeśli masz okna od podłogi do sufitu, upewnij się, że wykorzystujesz je w pełni, maksymalizując widok, który zapewniają. Rozważ zakup unikalnego mebla, który akcentuje przestrzeń. W ten sposób wyróżnisz się z tłumu i zostaniesz zauważony. Oto 15 wspaniałych pokoi z oknami od podłogi do sufitu, aby dać ci trochę inspiracji. Sprawią one, że każdy pokój będzie wyglądał bardziej przestronnie i zachęcająco. A jeśli martwisz się o to, jak jasne będzie światło słoneczne, rozważ zainwestowanie w jakieś zasłony.

Skandynawskie inspirowane drewnianymi belkami

Jeśli jesteś fanem stylu skandynawskiego, będziesz chciał włączyć drewno do swojego schematu projektowania. Ten styl architektury jest zakorzeniony w rzemiośle krajów skandynawskich. Zimy w krajach skandynawskich są mroźne, a więc styl ten odzwierciedla sezonowe liczenie się z naturą. W tej nowoczesnej kuchni otwartej na salon drewniane belki dodają ciepła i charakteru.

Kuchnia inspirowana stylem skandynawskim to świetny sposób na zintegrowanie jadalni z salonem. Długie, wąskie deski podłogowe pozwalają w pełni wykorzystać naturalne światło. Deski podłogowe w jasnych kolorach są również idealne do odbijania naturalnego światła, co daje poczucie przestrzeni w pomieszczeniu. Oprócz drewnianych belek, inne elementy w tej inspirowanej Skandynawią kuchni to biała farba, odsłonięte półki i drewniane blaty. Zieleń jest istotną częścią skandynawskiego designu, więc dodaj rośliny doniczkowe, aby dodać piękna do przestrzeni. Możesz również umieścić wiszące haki, aby utrzymać przybory kuchenne w zasięgu ręki.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *