Taras z kostki brukowej – wady i zalety

24 maja, 2022

Jeśli rozważasz instalację tarasu, możesz zastanawiać się, jak dobrze będzie on trwały. Pomimo stosunkowo niskich kosztów, żwir może szybko gromadzić glony po ulewnych deszczach. Co więcej, jest trudny w utrzymaniu. W porównaniu z tarasem betonowym, żwir jest trudny do czyszczenia. Poza tym wygląda tanio, gdy jest po raz pierwszy rozłożony. Oto kilka plusów i minusów żwiru:

Utrzymanie

Jest kilka plusów i minusów posiadania betonowego tarasu zainstalowanego na twoim podwórku. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy, trzeba będzie ocenić swoją ziemię, aby określić, czy potrzebujesz dodatkowych usług. Jeśli masz już patio na swojej posesji, to może nie wymagać wymiany. Możesz również zawierać doły przeciwpożarowe, spa i elementy krajobrazu w swoich betonowych dodatków podwórko. Materiał ten może trwać prawie 30 lat, jeśli dbać o to. Jednak betonowe patia są podatne na pękanie i erozję.

Koszt

Są dwa główne sposoby szacowania kosztów układania tarasu. Jeśli chcesz wykonać pracę samodzielnie, koszty pracy będą wynosić około 5 do 10 dolarów za stopę kwadratową. Jeśli zatrudnić profesjonalistę, można oczekiwać, aby zapłacić więcej niż ta kwota. W zależności od wybranego materiału, może to być tak niskie, jak 25 dolarów za stopę kwadratową lub do 600 dolarów za metr kwadratowy. Koszty pracy będą również zależeć od złożoności projektu i tego, czy potrzebujesz drenażu, czy nie. Bez odpowiedniego drenażu, taras może mieć problemy z fundamentami, które mogą być kosztowne do naprawy.

Jeśli chodzi o układanie kostki brukowej, musisz wziąć pod uwagę rodzaj kostki brukowej, którą chcesz użyć, powierzchnię tarasu i poziom wymaganej wiedzy. Istnieją inne czynniki, które mogą wpłynąć na koszt projektu, więc należy pamiętać o nich, jak wypracować swój budżet. Ceglane patio zazwyczaj kosztuje tyle samo co kamień flagowy, ale jest nieco bardziej skomplikowane. Kamień flagowy będzie wymagał więcej konserwacji, ale jest piękny. Kamień flagowy jest również droższy niż ceglane patia, ponieważ musi być oceniony i dostrojony po instalacji.

Wzory

Wybory w układaniu tarasu są liczne, a wzór może być zarówno funkcjonalny, jak i stylowy. Kostki brukowe o różnych rozmiarach i kolorach można układać we wzory, dzięki czemu liczba wzorów jest nieograniczona. Przed wyborem wzoru należy zapoznać się z zaletami i wadami każdego z nich. Możesz znaleźć wzór, który będzie pasował do Ciebie i Twojego domu, lub możesz chcieć spróbować innego.

Wzory można tworzyć za pomocą kostki brukowej

Gdy planujesz zainstalować kostkę brukową, możesz użyć różnych wzorów cegieł, aby stworzyć atrakcyjny projekt. Można również mieszać i dopasowywać różne kolorowe cegły, aby stworzyć akcent lub granicę do projektu. Wzory te dodają wizualnego zainteresowania do patio, podjazdu lub chodnika. Ponadto, są one trwałe i są idealne dla obszarów o dużym natężeniu ruchu. Tak więc, jeśli chcesz zainstalować nowy wzór kostki brukowej na swojej posesji, powinieneś wiedzieć, jak używać ich prawidłowo.

Bruki blokujące mają kilka nowoczesnych wzorów, które sprawiają, że łatwo jest stworzyć wzór na nich. Nie wymagają one również dylatacji, więc można je łatwo usunąć w celu naprawy lub wymiany. Co więcej, są one łatwe do ponownego zainstalowania i są łatwe w obsłudze dla przejść klasy. Tak więc, jeśli planujesz zainstalować nowy podjazd, należy wybrać projekt, który podkreśla architekturę domu.

Inny wzór, który można utworzyć za pomocą blokowanych kostek brukowych jest okrągły. Podstawowym założeniem jest ułożenie kostki w rzędach w kształcie koła. W ten sposób powstają małe szczeliny między każdym rzędem, które można wypełnić piaskiem lub zaprawą. Okrągły wzór wygląda najlepiej, gdy miesza się go z innymi wzorami, ale można również stworzyć pełne koło, jeśli chcesz. Wzory splotu koszykowego również wykorzystują prostokątne kostki brukowe do tworzenia wzorów blokowych. Mogą one być współczesne przez naprzemienne odcienie kolorów i kierunki układania.

Innym sposobem tworzenia wzorów z kostki brukowej jest dodanie dekoracyjnej granicy do patio lub chodnika. Kostki brukowe mogą również pomóc w podniesieniu wartości Twojego domu. Dobrze utrzymany podjazd może dodać od 10 do 20 procent do wartości domu. Co więcej, kostka brukowa jest świetnym punktem sprzedaży, ponieważ może zwiększyć atrakcyjność Twojego domu. Ostatnie badanie wykazało, że 84% kupujących domy nie bierze pod uwagę domów bez podjazdów.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *