Czy akwarium w ścianie jest bezpieczne dla ryb?

26 kwietnia, 2022

Akwarium w ścianie jest bezpieczne dla ryb, o ile przestrzegasz kilku ważnych zasad bezpieczeństwa. Farba będzie się łuszczyć lub zatruwać, jeśli dostanie się na ryby. Ślimaki i beton mogą również zaprzęgnąć do pracy i spowodować szkody dla ryb. Należy również upewnić się, że ściana ma solidne wsparcie, takie jak stadniny, aby zapewnić, że akwarium nie wypadnie.

Ryby można trzymać wewnątrz komory

Oprócz zapewnienia piękna, ryby mogą również zapewnić korzyści zdrowotne, w tym poprawę nastroju i zmniejszenie ciśnienia krwi i tętna. Mogą one również zmniejszyć ból, zwiększyć wydajność i złagodzić niepokój. Ściany zamontowane akwaria są stosunkowo nowy trend w wystroju domu. Wiele z tych akwariów jest w rzeczywistości eksponatami w Living Art Marine Center. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, i może być tak duże, jak osiemnaście cali wysokości, z głębokością czterech do sześciu cali.

Farba może łuszczyć się lub zatruć swoje ryby

Istnieją dwa rodzaje farby akrylowej do stosowania w akwariach: na bazie wody i chemicznych. Farba akrylowa na bazie wody będzie się stopniowo złuszczać i jest bezpieczniejsza dla ryb. Chemiczne oparte farby akrylowe będzie nadal produkować niebezpieczne chemikalia, gdy złuszcza się. Ważne jest, aby w razie wątpliwości użyć farby na bazie wody. Powinna być również dokładnie wysuszona przed umieszczeniem jej w akwarium. Farba łuszczy się łatwo w akwarium.

Jeśli nie jesteś pewien co do bezpieczeństwa farby akwariowej, sprawdź etykietę. Wiele farb akrylowych zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe dla ryb akwariowych. Krylon „Crystal Clear” powłoka akrylowa nie jest Aquarium-safe. Upewnij się, że farba akwariowa całkowicie wyschnie między warstwami. Nie zostawiaj pomalowanych powierzchni akwarium w wodzie. Jeśli farba się złuszczy, może to być śmiertelne dla Twoich ryb.

Ślimaki mogą podróżować autostopem

Ślimaki to doskonały sposób na utrzymanie świetnego wyglądu Twojego akwarium. Najlepszym sposobem na utrzymanie ich w Twoim zbiorniku jest upewnienie się, że nie pozwolisz im uciec. Istnieje wiele sposobów na złapanie tych małych stworzeń, w tym poprzez ukrywanie ich w roślinach. Na szczęście większość ślimaków jest nieszkodliwa i nie skrzywdzi Twoich ryb. Te małe stworzenia są również bardzo przyjazne i będą szczęśliwe, aby być wprowadzone do Twojego akwarium.

Ślimaki mogą również autostopem do Twojego akwarium przez snagging elementów z innego zbiornika. Ty powinieneś dokładnie sprawdzić wszystkie przedmioty przed umieszczeniem ich w swoim akwarium. Ty możesz nawet nie być świadomy, że masz ślimaki. W rzeczywistości wiele ślimaków jest korzystnych dla społeczności wodnych. Jednak nie zawsze są one przyczyną kłopotów dla Twoich ryb. Niektóre gatunki ślimaków są korzystne, podczas gdy inne mogą być nawet korzystne dla Twojego zbiornika.

Ślimaki mogą podróżować autostopem po ścianach akwarium. Trzymanie liści sałaty w akwarium będzie przyciągać ślimaki. Liście sałaty szybko staną się pokryte ślimakami do rana. Aby pozbyć się tych ślimaków, wystarczy usunąć liść z akwarium. Jeśli zauważysz ślimaki w swoim zbiorniku, wyrzuć je. Szybko zaczną się rozmnażać. Być może będziesz musiał dodać kaptur lub inne urządzenie ochronne, aby utrzymać je przed wspinaczką.

Możesz również znaleźć ślimaki w żywej skale. Niektóre ślimaki są nieszkodliwymi roślinożercami, podczas gdy inne są drapieżnikami koralowców. Pamiętaj jednak, aby najpierw usunąć wszelkie ślimaki, które nie są martwe. Jeśli zabijesz ślimaka, może on zaprowadzić się do innych akwariów. Ślimaki zazwyczaj przenoszą się również do innych akwariów. Dlatego upewnij się, że dokładnie sprawdzisz rośliny po dodaniu ich do zbiornika.

Betonowe lub stadninowe wsparcie wewnątrz ściany

Zanim zainstalujesz akwarium, upewnij się, że sprawdziłeś, czy ściana dobrze do niego pasuje. Akwaria montowane na ścianie mogą ważyć do 75 funtów, gdy są pełne, więc będziesz chciał się upewnić, że są bezpiecznie zamontowane do ściany. Można również użyć stud finders określić, czy Twoja ściana jest wystarczająco silny, aby wspierać hefty akwarium.

Konserwacja akwarium ściennego

W przeciwieństwie do innych typów akwariów, ścienne są stosunkowo łatwe do utrzymania. Zazwyczaj posiadają wbudowane filtry i łatwe do opanowania oświetlenie. Można również dokupić grzałkę, aby utrzymać akwarium w stabilnej temperaturze. Niezależnie od rodzaju zakupionego akwarium, powinieneś okresowo czyścić zbiornik, aby utrzymać go w czystości i zdrowiu. Należy pamiętać, że akwaria montowane na ścianie nie są dla wszystkich, i może chcesz zatrudnić profesjonalistę, aby sprawdzić swój zbiornik dla Ciebie.

Inne ważne rozważania przy wyborze akwarium montowanego na ścianie jest dostępność ryb. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, akwarium ścienne jest idealnym rozwiązaniem. Można je zamontować na ścianie i poza zasięgiem dzieci, jednocześnie oszczędzając miejsce na podłodze. Wystarczy użyć rurki syfonowej, aby spuścić piętnaście do dwudziestu procent wody w akwarium i napełnić wiadro czystą wodą. Aby utrzymać glony z rosnących na trawie akwarium, przetrzeć boki zbiornika z miękkim cloth.

W przeważającej części, akwaria ścienne pochodzą z systemów filtracji jakości i wymagają tylko kilka minut konserwacji każdego miesiąca. Powinieneś wykonać częściową wymianę wody raz w tygodniu, aż 15 minut miesięcznie, w zależności od gatunku ryb, lokalizacji zbiornika i jego wielkości. Czyszczenie dna zbiornika za pomocą odkurzacza z wężykiem syfonowym jest konieczne, podobnie jak dodawanie uzdatniacza wody. Jednak najważniejszym aspektem utrzymania akwarium jest utrzymanie wody w czystości przez cały czas.

Keeping temperatura zbiornika jest kluczowa dla zdrowia ryb. Bezpośrednie światło słoneczne może sprzyjać wzrostowi glonów, a zbyt duża ich ilość może być niebezpieczna dla ryb. Dlatego należy szczególnie dbać o to, by akwarium ścienne miało stałą temperaturę. Idealna jest temperatura około siedmiu stopni Celsjusza. Utrzymanie temperatury wody jest kluczowe, ponieważ akwarium ścienne nie jest idealną szklarnią i powinno być trzymane w ciemnym pomieszczeniu lub piwnicy.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *