Drzwi przesuwne w ścianie – jak je wykonać

17 marca, 2022

Zdecydowałeś, że chcesz mieć przesuwne drzwi kieszeniowe w ścianie swojego domu, ale jak je zrobić? Jaki jest koszt? Jaki rodzaj ściany należy użyć? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Kiedy już wiesz, co robisz, możesz przejść do instalacji swoich drzwi kieszonkowych w ścianie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić jeden! Ten artykuł da Ci również najlepsze wskazówki dotyczące procesu instalacji.

Koszt instalacji drzwi przesuwnych w ścianie

Drzwi przesuwne to świetny sposób na dodanie pięknej funkcji do domu, ale ile powinieneś spodziewać się wydać? To w dużej mierze zależy od stylu i materiału drzwi, ponieważ różni producenci pobierają opłaty w różny sposób. Istnieje pięć wspólnych stylów przesuwnych drzwi szklanych, z dwóch są najbardziej popularne i najmniej kosztowne. Te drzwi mogą wahać się w cenie od 400 dolarów do 6 500 dolarów, w zależności od liczby paneli.

Niektóre duże firmy wykonawcze mają inżynierów na personel, a ich inżynierowie mogą określić prawidłowy rozmiar nagłówka i ciężar obsługiwany przez sekcję ściany. Ci specjaliści mogą również pomóc w zabezpieczeniu pozwolenia na budowę. Stawka jest zbyt wysoka, aby ryzykować popełnienie błędu. Z tego powodu ważne jest, aby zasięgnąć porady specjalisty przed przystąpieniem do instalacji. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jaki typ ściany masz, rozważ zatrudnienie inżyniera o podobnych kwalifikacjach.

Dla właścicieli domów, którzy wolą prostszą opcję, drzwi przesuwne kieszeni są dobrym wyborem. Wsuwają się one do kieszeni ściennej i otwierają się przez pociągnięcie małego uchwytu. Wymagają mniej miejsca na ścianie niż tradycyjne drzwi przesuwne, ale potrzebują więcej miejsca, aby pomieścić panel po pełnym otwarciu. Drzwi przesuwne kieszeniowe są łatwiejsze do zainstalowania w fazie budowy domu. Jednak nie zawsze tworzą one dobre uszczelnienie, więc upewnij się, że nie wybierasz ich, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce.

Możesz również zainstalować drzwi tarasowe w istniejącej ścianie. Nie jest to jednak łatwe pytanie, na które można odpowiedzieć. Nie każda ściana zewnętrzna jest nośna, a po wycięciu fragmentu ściany musisz podtrzymać ciężar nagłówka drzwi. W przeciwnym razie będzie się ona wyginać do wewnątrz i uginać, co może doprowadzić do zawalenia. Dlatego należy sprawdzić ścianę pod kątem integralności strukturalnej przed zainstalowaniem drzwi patio.

Inna rzecz do rozważenia przy obliczaniu ceny drzwi przesuwnych jest koszt instalacji. Chociaż nie powinieneś zatrudniać profesjonalisty, aby zastąpić istniejące drzwi, zaleca się korzystanie z wykonawcy, który ma doświadczenie w tym zadaniu. Drzwi zewnętrzne muszą być bezpieczne i izolowane, a profesjonalista będzie w stanie zapewnić, że przesuwają się płynnie. Możesz uzyskać kilka szacunków dla pracy, pytając wokół swojej okolicy i sprawdzając opinie online. Przed zatrudnieniem wykonawcy, upewnij się, że są one licencjonowane do pracy w Twojej okolicy. Nigdy nie płacić gotówką za drzwi przesuwne, zawsze wypracować plan płatności z wyprzedzeniem.

Drzwi przesuwne, które mają panele szklane kosztuje między 700 dolarów i 2400 dolarów, aby zainstalować. Obejmuje to koszty ramki, a także pozwolenia i inżynierów strukturalnych. Jeśli zdecydujesz się na drewniane drzwi, można oczekiwać, aby wydać między 300 a 1500 dolarów. Jeśli zdecydujesz się na całym szkła drzwi przesuwne, może chcesz inwestować w okiennicach zamiast. Okiennice są doskonałą opcją, ponieważ dodają prywatności, poprawiają wygląd pokoju i regulują temperaturę.

Koszt instalacji przesuwnych drzwi kieszeniowych w ścianie

Jeśli nie miałeś wcześniej zainstalowanych drzwi kieszeniowych, możesz zastanawiać się, ile kosztują. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeśli chcesz majsterkować, możesz zdecydować się na samodzielną instalację, ale najpierw musisz wykonać pewne przygotowania. Oznacza to otwarcie ściany po obu stronach i zastąpienie wszelkich brakujących płyt gipsowo-kartonowych. Trzeba będzie również zainstalować stalowe słupki i jamb z drewna łupanego. Na szczęście, często można kupić te materiały z montażu ramy.

Instalacja drzwi kieszeni może kosztować od 60 dolarów do ponad 1000 dolarów, w zależności od jego wielkości, złożoności i lokalizacji. Cena dla sprzętu i innych różnych dostaw będzie się różnić, od 25 do 100 dolarów. W zależności od preferencji, można również wybrać, aby mieć szkło wytrawione lub szronu. Bardziej szczegółowe szkło może kosztować w górę 1,100 dolarów. Będziesz musiał również skonsultować się z inspektorem kodeksu budowlanego i uzyskać pozwolenie, jeśli ściana jest ścianą nośną lub wymaga przeniesienia mediów.

Zależnie od wielkości drzwi kieszonkowych, które wybierzesz, może trzeba wyciąć otwór dwa razy większy. Otwór ten musi być szerszy niż same drzwi. Ponadto szyny drzwi kieszonkowych są podparte poziomym drewnem ościeżnicy, a zatem rozmiar drewna ościeżnicy musi być większy niż szerokość samych drzwi. Może być również konieczne przeniesienie osprzętu elektrycznego, otworów wentylacyjnych lub innych elementów, aby pomieścić drzwi kieszonkowe.

Instalacja drzwi kieszonkowych w ścianie wymaga usunięcia istniejącej ściany i drewnianego elementu nagłówka. Drewniany element nagłówkowy jest zazwyczaj tej samej grubości co reszta drewna konstrukcyjnego. Drzwi kieszonkowe zawiesza się na szynie zamontowanej w nagłówku. Większość zestawów drzwi kieszeniowych zawiera zalecenia dotyczące grubości elementu czołowego. Koszt instalacji przesuwnych drzwi kieszeniowych w ścianie zależy od wielkości nagłówka.

Koszt instalacji przesuwnych drzwi kieszeniowych w ścianie jest około dwa do pięciu razy wyższy niż cena wstępnie zmontowanych drzwi wewnętrznych. Jednak będziesz cieszyć się takimi samymi kosztami utrzymania i możesz dodać 13% więcej kapitału własnego do swojego domu. Okucia są dostępne w kilku stylach, aby pasowały do każdych drzwi o grubości od 11/8″ do 13/4″. Inną zaletą przesuwnych drzwi kieszeniowych jest to, że nie przyklejają się do poręczy jak ich stare odpowiedniki w ścianie.

Zależnie od stylu przesuwnych drzwi kieszeniowych, można zainstalować więcej niż jeden w jednej ścianie. Możesz również wybrać pomiędzy pojedynczymi drzwiami kieszeniowymi a podwójnymi drzwiami, aby stworzyć prywatną przestrzeń pomiędzy dwoma pokojami. Drzwi kieszeniowe są świetnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni i prześwicie. Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz istniejący, drzwi kieszonkowe dodadzą wartości i stylu do przestrzeni.

Instalacja przesuwnych drzwi kieszonkowych w ścianie

Możesz zainstalować przesuwne drzwi kieszonkowe w ścianie, jeśli jesteś doświadczonym majsterkowiczem. Ten projekt nie jest dla nowicjuszy, ale dla niedoświadczonych może być zdradliwy. Ściany, które zawierają rury lub ściany nośne mogą być trudne do usunięcia i zainstalowania drzwi kieszonkowych. Może być również konieczne przecięcie suchej zabudowy w niektórych miejscach. Następnie należy wyciąć otwór w stadninach wystarczająco duży, aby drzwi kieszonkowe pasowały.

Przed zainstalowaniem drzwi kieszonkowych należy usunąć stary uchwyt drzwiowy. Należy również upewnić się, że rama jest kwadratowa z podłogą. Specjalny element okucia zwany ogranicznikiem drzwi kieszeniowych jest opatentowany przez firmę ECLISSE, który jest przymocowany do dolnej części drzwi. Celem tego pręta jest zapewnienie sztywnej konstrukcji drzwiom kieszeniowym. Upewnij się, że kupujesz odpowiedni rozmiar okuć do drzwi kieszeniowych, które planujesz zainstalować.

Kiedy instalujesz przesuwne drzwi kieszeniowe w ścianie, powinieneś upewnić się, że postępujesz zgodnie z instrukcją instalacji. Przeciwrama musi być odpowiednio pomalowana i posiadać specjalną żywicę do wykonania ostatniej warstwy wykończeniowej. Poziome uszczelki drzwi kieszeniowych powinny być pomalowane na ten sam kolor co ściana, aby ukryć system torów. Kontrrama będzie musiała być zaprojektowana tak, aby pomieścić przewody elektryczne. Jeśli nie jest to możliwe, być może trzeba będzie zainstalować fałszywą ścianę, która tylko zwiększy grubość ściany.

Choć instalacja drzwi kieszonkowych w nowym domu jest stosunkowo łatwym procesem, jest to bardziej kosztowne, jeśli planujesz dodać go do istniejącej ściany. Istniejące ściany mogą być zbyt cienkie lub mogą być przewody lub rury wewnątrz. Najlepiej jest zainstalować drzwi kieszonkowe na etapie budowy szkieletu. Ten rodzaj instalacji będzie kosztował Cię od 500 do 1500 dolarów. Będziesz musiał zapłacić dodatkowe 200 dolarów lub tak, aby zainstalować metalowe drzwi kieszonkowe.

Instalacja przesuwnych drzwi kieszonkowych w ścianie jest dość łatwe, nawet jeśli nie jesteś ekspertem. Wszystko czego potrzebujesz to kilka podstawowych narzędzi i kilka godzin. Ten projekt jest idealny dla majsterkowicza, który pasjonuje się ulepszaniem domu. Kiedy już skończysz, możesz czuć się świetnie z rezultatami! Po opanowaniu procesu instalacji będziesz dumnym właścicielem przesuwnych drzwi kieszeniowych.

Pierwszy, będziesz musiał usunąć starą płytę gipsowo-kartonową i zastąpić ją nowym stadniną. Możesz nawet użyć usuniętej suchej zabudowy do naprawy ściany, jeśli wolisz. Upewnij się, że ostrożnie usunąć wszystkie suchej zabudowy, tak aby można było zrobić miejsce dla nagłówka drzwi i utwór. Po usunięciu suchej zabudowy trzeba będzie zainstalować ościeżnicę.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *