Jak połączyć ze sobą cztery domofony w domu

19 stycznia, 2022

Być może zastanawiasz się, jak połączyć cztery domofony w domu, aby tworzyły jedną całość. Jest na to wiele sposobów, ale w tym artykule omówimy systemy przewodowe, wideodomofony i systemy z prądem nośnym. Omówimy również koszty. Aby ułatwić Ci życie, nakreśliliśmy różnice między każdym z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z dzialka.info.pl

Wideodomofony

W czasie, gdy większość samodzielnych domofonów w domu jest tylko audio, więcej osób decyduje się na wideodomofony, które zawierają kamerę wideo i monitor przy centrali. Te wideodomofony są idealne dla rodzin, które chcą monitorować działania swoich dzieci, na przykład, lub jeśli ktoś jest chory. Mogą być również używane ze względów bezpieczeństwa, ponieważ kamera i monitor mogą pomóc zobaczyć, kto jest przy drzwiach wejściowych.

Z wideodomofonami można zapobiec wandalizmowi, rejestrując każde wejście i wyjście do domu. Wideodomofon może nawet aktywować nagrywanie, gdy osoba zbliża się do Twojej posesji, a to odstrasza intruzów. Co więcej, wideodomofony do mieszkań mają dodatkową zaletę dokumentowania każdego wejścia do drzwi. System może rejestrować każde wejście i wyjście, a także może być połączony z pulpitem nawigacyjnym online dla ułatwienia użytkowania.

Na rynku istnieje dziś wiele rodzajów systemów wideodomofonowych. Podczas gdy domy jednorodzinne wymagają jedynie połączenia między wejściem a domofonem, kompleksy wielomieszkaniowe wymagają sprzętu domofonowego we wszystkich mieszkaniach. Wideodomofony są zazwyczaj wyposażone w technologię wideo, dzięki czemu możliwe jest ich połączenie z innymi urządzeniami, takimi jak smartfony czy komputery. Niektóre domofony mają nawet możliwość sterowania strajkiem elektrycznym. Domofony te posiadają również najnowszą technologię, w tym kompatybilność z TCP/IP.

Poza domofonami z obsługą wideo, w branży opracowywane są nowe technologie, które zwiększają bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność. Najnowsze inteligentne systemy domofonowe pozwalają na aktywację głosową bez użycia rąk dla gości, umożliwiając lokatorom oglądanie i słyszenie obrazu na żywo. Ponadto zaawansowane systemy domofonowe mogą być zintegrowane z technologiami sztucznej inteligencji, co pozwala im na kierowanie połączeń zgodnie z preferencjami ich użytkowników, harmonogramami wejść i odpowiedziami gości.

Systemy przewodowo-prądowe

System przewodowo-prądowy wykorzystuje system elektryczny już obecny w budynku do przesyłania sygnałów do i z domofonów. Ten typ domofonu jest znacznie bardziej przystępny cenowo i łatwy w instalacji, ale może nie mieć najlepszej jakości dźwięku. Systemy nośno-prądowe nie są zalecane dla domów z wieloma poziomami zabezpieczeń. Są one jednak nadal najbardziej przystępną opcją. Systemy prądu nośnego współpracują z siecią elektryczną i mogą być bardzo niezawodne. Są one jednak ograniczone przez zakłócenia i nie są najlepszym wyborem dla wysokiej klasy rozwiązań bezpieczeństwa.

System przewodowy może być dwuprzewodowy lub Cat-5. Niektóre z tych systemów mają tylko podstawowe funkcje. Inne są wyposażone w wideo i audio. Systemy te nie nadają się do wysokiej klasy nieruchomości, ponieważ jakość dźwięku nie jest tak dobra jak w przypadku systemu przewodowego. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszyscy w domu będą się nawzajem słyszeć, system bezprzewodowy jest dobrym rozwiązaniem.

Drugie wyprowadzenie głośnika/mikrofonu 84 jest połączone z drugim wyprowadzeniem wejściowym 88 nadajnika kanału 1 i drugim wyprowadzeniem wyjściowym 90 odbiornika kanału 2 76. Ponadto przełącznik „off/push-to-talk” 68 jest ustawiony w pierwszej pozycji 92. Pozwala to osobie znajdującej się wewnątrz domu na selektywne przesunięcie przełącznika do tej pozycji i otwarcie obwodu powrotnego dla środków dostarczających prąd.

Niektóre domy nie mają wystarczającej ilości przewodów, aby uruchomić cztery domofony. System hard-wired będzie działać w tych przypadkach. Ale może nie być możliwe, aby uruchomić wiele domofonów w tym samym czasie. Alternatywnie, można użyć systemu bezprzewodowego. Ten rodzaj systemu jest wygodniejszy i może być zainstalowany w krótkim czasie. Jest również tańszy niż system przewodowy. Niemniej jednak jakość dźwięku jest niższa niż w przypadku systemu przewodowego.

Systemy przewodowe

Jeśli nie jesteś pewien, jaka jest Twoja najlepsza opcja, rozważ system przewodowy. Ten rodzaj systemu domofonowego komunikuje się poprzez hard-wire, co oznacza, że przewody są prowadzone przez ściany lub pod podłogami. Korzyści z tego typu systemu obejmują większą przejrzystość i bezpieczeństwo oraz możliwość przesyłania muzyki i wiadomości przez system. Co więcej, można go również sparować z możliwościami wideo.

System przewodowy ma dwie główne funkcje: zapewnienie zasilania jego komponentów i połączenie jego stacji bazowej z podstacjami w całym budynku. System ten wymaga rozległego okablowania, co może zwiększyć koszty instalacji i wydłużyć czas wdrożenia. Ponadto, systemy przewodowe nie są tak elastyczne jak systemy bezprzewodowe. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz w systemie interkomowym.

Choć systemy przewodowe są bardziej powszechne w domach i firmach, nie są one koniecznie. Systemy bezprzewodowe są znacznie wygodniejsze i bardziej przystępne cenowo dla wielu osób. Poza tym, systemy przewodowe mogą być doposażone, jeśli jesteś pewny siebie z okablowaniem. System przewodowy jest częścią całego domowego planu mediów strukturalnych. Może obejmować system bezpieczeństwa, system nadzoru, automatykę domową i inne. System okablowania składa się ze stacji głównej, która jest podłączona do instalacji elektrycznej. Stamtąd przewody niskiego napięcia obsługują podstacje w całym domu. Wreszcie, systemy przewodowe działają również na zewnątrz budynku.

Przewodowy system domofonowy jest stosunkowo łatwym zadaniem instalacyjnym. Używają adapterów AC lub baterii i mogą kosztować od 25 do ponad 1000 dolarów. Są niedrogie i łatwe w użyciu, ale minusem jest to, że przewodowe interkomy są stacjonarne. Będziesz musiał przenieść przewody, jeśli przeniesiesz niektóre ze stacji. Ale bezprzewodowy system interkomowy nie wymaga przewodów.

Koszt

Używanie interkomu dla potrzeb bezpieczeństwa w domu nie tylko pomoże utrzymać rodzinę w bezpiecznym stanie, ale także pomoże Ci komunikować się z ludźmi, którzy mogą być przy drzwiach. Większość domofonów pochodzi z alarmem i alarmem przeciwwłamaniowym. W zależności od wymagań i wielkości twojego domu, twój koszt będzie inny dla każdego zainstalowanego domofonu. Istnieje jednak prosty sposób na oszacowanie kosztu instalacji czterech domofonów w Twoim domu.

Jednym z najczęstszych pytań, jakie właściciele domów mają na temat kosztów domofonu, jest to, ile będzie kosztować instalacja czterech z nich w ich domu. Koszt systemu domofonowego zależy od wielu czynników, w tym rodzaju domofonu, okablowania i lokalizacji. Instalacja wideodomofonu będzie wymagać sprzętu w każdym mieszkaniu, a okablowanie będzie musiało być prowadzone do każdego z nich. Bezprzewodowy domofon będzie działać poprzez wysyłanie sygnałów z domofonu do smartfona najemcy.

Oprzewodowanie systemu domofonowego będzie wymagało dużej ilości okablowania w całym domu. Będziesz musiał poprowadzić kabel od każdej podstacji do stacji głównej przy wejściu do domu. Powinieneś również podłączyć każdy domofon do internetu za pomocą kabla ethernetowego Cat 5/6. W ten sposób system domofonowy będzie bardziej bezpieczny i zminimalizuje zakłócenia. Możesz nawet kupić system multi-intercom w domach dostawczych radio-elektroniki.

System domofonowy będzie kosztować około PS100, jeśli instalujesz go samodzielnie, ale zaawansowany technologicznie, przewodowy system może kosztować ponad PS1,000. Bezprzewodowe systemy interkomowe są łatwiejsze w instalacji i nie wymagają zasilania bateryjnego. Możesz również rozważyć wynajęcie stolarza do zainstalowania sprzętu. Proces instalacji może kosztować od dwóch do pięciu godzin. To może być droższe w obszarach metropolitalnych, takich jak London.

Instalacja

An intercom jest urządzeniem, które pozwala rozmawiać z ludźmi w różnych częściach domu. Mogą być wykorzystywane do monitorowania chorych dzieci lub do kontaktu z kimkolwiek w domu. Niektóre interkomy są przeznaczone do obsługi domowych systemów elektrycznych, takich jak światła i urządzenia wewnątrz domu. Mogą być nawet powiązane z systemem alarmowym przeciwwłamaniowym. W niektórych domach, cztery lub więcej interkomy mogą być zainstalowane w jednym domu.

Zanim technik może zainstalować interkomy, potrzebuje dostępu do domu lub mieszkania. Zainstaluje każdy panel wejściowy, upewniając się, że przyciski pasują. Następnie przetestuje wszystkie kable podczas instalacji, aby upewnić się, że wszystkie działają prawidłowo. Następnie zainstaluje stację dla każdego domofonu, co zwykle zajmuje około piętnastu do trzydziestu minut. Niezależnie od lokalizacji, cały proces powinien trwać nie dłużej niż 15 do 30 minut.

Koszty różnią się w zależności od liczby stacji interkomowych, których potrzebujesz. W zależności od rodzaju systemu wybrać, audio-only system kosztuje około 300 dolarów. Dwukierunkowy system może kosztować ponad 1500 dolarów. Możesz kupić części indywidualnie, począwszy od pojedynczego głośnika do wielu stacji. Można również uzyskać bezprzewodowe domofony, które wykorzystują częstotliwości radiowe do komunikacji i są tańsze niż te z twardym przewodem. Systemy bezprzewodowe mogą obejmować tylko 1 000 do 5 000 stóp, ale koszt jest nadal znacznie niższy.

Audio-only intercoms nie są idealne dla wielu domów. Doświadczenie użytkownika z interkomami audio-only jest słabe i są one trudne w użyciu. Możliwe jest pominięcie przycisków i przegapienie fragmentów rozmów. Dodatkowo interkomy audio-only nie pozwalają zobaczyć, kto jest po drugiej stronie. Niemniej jednak są one tanie i niezawodne. W razie potrzeby można je łatwo zmodernizować.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *