Jak zabezpieczyć działkę przed kradzieżą podczas budowy

6 maja, 2022

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania kradzieży i wandalizmowi na działce podczas budowy jest ograniczenie i zabezpieczenie punktów wejścia. Ponadto wykonawcy powinni stosować dodatkowe warstwy zabezpieczeń i przechowywać materiały w bezpiecznych miejscach, które nie mogą być łatwo widoczne dla publiczności. Jeśli te środki ostrożności nie zadziałają, działka jest zagrożona. W tym celu konieczne jest zatrudnienie ochroniarza lub firmy ochroniarskiej.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z 123budujedom.pl

Ograniczyć i zabezpieczyć punkty wejścia

Podczas budowy nieuniknione jest, że wiele osób będzie wchodzić i wychodzić z terenu, więc ograniczenie dostępu jest ważnym krokiem, który należy podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej działki i pracowników. To nie tylko zmniejsza koszty pracy i ubezpieczenia, ale także oszczędza czas, zapobiegając wypadkom. Wiedza o tym, gdzie dokładnie znajdują się twoje ekipy budowlane przez cały czas, jest niezbędna dla usług dostawczych. Kontrola punktów dostępu do działki jest istotną częścią ogólnej strategii bezpieczeństwa dla każdej budowy.

Masywny plac budowy może być trudny do zarządzania i śledzenia. Z dużą ilością dostaw i pracy, łatwo jest dla materiałów być skradzione lub zaginąć całkowicie, a kradzież może przejść niezauważone, dopóki nie jest za późno. Wielu wykonawców i partnerów będzie potrzebowało dostępu do działki, a monitorowanie ich poświadczeń we wszystkich punktach może stać się żmudne i czasochłonne. Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży podczas budowy, ogranicz i zabezpiecz punkty wejścia i wyjścia.

Aby zniechęcić do kradzieży, place budowy powinny mieć solidne fizyczne granice. Niezabezpieczone, otwarte place budowy zapewniają łatwy dostęp dla włamywaczy. Dlatego musisz upewnić się, że ograniczasz punkty wejścia i ograniczasz dostęp tylko dla upoważnionych pracowników. Ogranicz punkty dostępu do placów budowy poprzez zainstalowanie kamer CCTV i systemów nadzoru wideo. Te środki bezpieczeństwa odstraszą złodziei i zapewnią dowody wideo dla policji lub innych władz. Ponadto, można również rozważyć wynajęcie usług ochroniarskich, aby strzec swojej witryny.

Wraz z ograniczeniem dostępu do działki, należy również upewnić się, że ma znaki ostrzegające potencjalnych intruzów, aby nie wkroczyć. Istotne jest również, aby znaki te były dobrze widoczne i dobrze oświetlone w nocy. Zastosowanie kłódek budowlanych zapobiegnie nieautoryzowanemu dostępowi i włamaniu. Obcinacze do śrub nie będą w stanie wyłamać szekli, jeśli będą one otoczone stalowymi szeklami. Zadbaj również o ograniczenie liczby pojazdów wpuszczonych na teren budowy.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *