Kiedy należy przeprowadzić inspekcję systemu elektrycznego w domu

6 października, 2022

Kiedy należy przeprowadzić inspekcję systemu elektrycznego w domu? Najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem jakichkolwiek większych prac w domu. Obejmuje to główne remonty, nowe budowy i sprzedaż domów. Poniższe wskazówki pomogą Ci podjąć świadomą decyzję o tym, kiedy przeprowadzić inspekcję. Ale najpierw pamiętaj, że zawsze powinieneś zatrudnić licencjonowanego elektryka, niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę samodzielnie, czy zatrudniasz wykonawcę.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z praktycznyekspert.pl

Przed rozpoczęciem pracy

Kontrola elektryczna jest niezbędna przed rozpoczęciem jakiejkolwiek większej renowacji, takiej jak dodanie gniazdek lub dodanie więcej okablowania. Podobnie, przed dodaniem nowych urządzeń należy przeprowadzić inspekcję elektryczną w starszych domach, aby upewnić się, że będą one działać bezpiecznie. Ponadto, starsze domy mogą nie być wyposażone w nowsze urządzenia elektryczne i mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy w starszym domu, zleć licencjonowanemu elektrykowi inspekcję całego systemu elektrycznego.

Inspektor powinien przejrzeć okablowanie i panele na ścianach oraz zbadać stan przewodów. Wszelkie drzewa, które mogą zakłócić okablowanie powinny być również odnotowane. W przeciwnym razie, widoczne okablowanie powinno być w dobrej formie i nie mieć odsłoniętego metalu. W nowszych dzielnicach okablowanie jest często zakopane pod ziemią. Jeśli inspektor znajdzie jakiekolwiek widoczne okablowanie, powinien wezwać licencjonowanego elektryka, aby je naprawił.

Przed poważnym remontem

Przed wykonaniem poważnego remontu, przeprowadź kontrolę systemu elektrycznego swojego domu. Podczas gdy większość elementów instalacji elektrycznej jest zbudowana tak, aby wytrzymać upływ czasu, starsze domy mogą nadal posiadać okablowanie typu „knob and tube” lub kruche poszycie. Inspekcja może pomóc w podjęciu decyzji, czy konieczne są większe modernizacje elektryczne, a jeśli tak, to jakiego rodzaju prace należy wykonać. Jest to warte pieniędzy i wysiłku, aby zapewnić, że twój dom jest bezpieczny.

Podczas wykonywania inspekcji domu, sprawdź, czy jest odpowiednia liczba obwodów dla wszystkich urządzeń i oświetlenia ogólnego. W kuchniach jest to szczególnie ważne, ponieważ dedykowane obwody służą takim urządzeniom jak kuchenka mikrofalowa, śmieciarka i zmywarka. Inspektorzy szukają również odpowiedniej liczby obwodów dla ogólnego oświetlenia i urządzeń. Ponadto, szukają uszkodzeń spowodowanych przez niewłaściwie zainstalowane przewody.

Przed nową budową

Przed zakupem nowego domu budowlanego, zawsze należy przeprowadzić inspekcję systemu elektrycznego w domu. Twój inspektor domu sprawdzi, czy okablowanie jest odpowiednie i czy wszystkie gniazdka działają prawidłowo. Będzie również szukał przerywaczy obwodu z błędem uziemienia (GFCI), aby zapobiec porażeniu prądem, pożarowi i porażeniu prądem. Inspektor sprawdzi również wszystkie gniazda i panel elektryczny pod kątem problemów z bezpieczeństwem.

Inspektor elektryczny sprawdzi pod kątem właściwego zakotwiczenia dla kabli. Kable powinny być prowadzone przez środek kołków ściennych, aby zapobiec penetracji przez gwoździe i śruby. Inspektor sprawdzi również, czy skrzynki elektryczne są wystarczająco duże, aby pomieścić przewody. Duże skrzynki elektryczne ułatwią połączenia przewodów. Typowa wysokość przełączników i gniazdek to 48 cali nad podłogą.

Przed sprzedażą domu

Zanim wystawisz swój dom na sprzedaż, przeprowadź kompleksową inspekcję elektryczną. Twój inspektor powinien być w stanie znaleźć wszelkie problemy z systemem elektrycznym i przedstawić szacunkowe koszty naprawy. Ten raport jest pomocny nie tylko dla Twoich zapisów, ale także dla roszczeń ubezpieczeniowych domu. Oprócz podkreślenia problemów, sprawi, że Twoja oferta będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o znaczeniu inspekcji elektrycznej.

Podczas inspekcji szukaj widocznych przewodów wchodzących do panelu elektrycznego. Należy zwrócić uwagę, czy jakieś drzewa przeszkadzają w okablowaniu. Jeśli okablowanie jest widoczne, powinno być w dobrym stanie, bez pokazania metalu. Upewnij się, że gniazdka są uziemione. Większość stanów czyni bezpieczniki nielegalnymi i powinieneś je zastąpić wyłącznikami. Dodatkowo sprawdź, czy gniazda są w dobrym stanie.

Przed inspekcją domową

Systemy elektryczne w domu muszą być w dobrym stanie, aby działały prawidłowo i bezpiecznie. Stare lub postrzępione przewody mogą powodować pożary. Inspektor domu może zauważyć postrzępione lub wadliwe przewody, jak również inne problemy z okablowaniem. Wadliwe wyłączniki i obwody mogą powodować awarie urządzeń i migotanie świateł. Liczniki elektryczne mogą się z czasem zużywać. Dokładna inspekcja systemu elektrycznego domu da ci zrozumienie bezpieczeństwa twojego domu i twojego potencjalnego bezpieczeństwa.

Elektryk sprawdzi rozmiar głównego wyłącznika, aby upewnić się, że ma wystarczająco dużą pojemność, aby pomieścić całe okablowanie. Będą również sprawdzać okablowanie pod kątem luźnych przewodów, a także upewnić się, że drzewa nie blokują okablowania. Jeśli okablowanie nie jest widoczne, upewnij się, że jest pokryte izolacją i nie widać na nim żadnego metalu. W nowszych dzielnicach większość przewodów znajduje się pod ziemią. W takich miejscach inspektor otworzy panel elektryczny, aby upewnić się, że nie ma luźnych przewodów i że zainstalowane są wyłączniki. Jeśli nie mogą otworzyć podziemnej skrzynki głównej, mogą sprawdzić okablowanie pod kątem luźnych przewodów i rozłączników.

Inspekcja domu przed poważnym remontem

Przed podjęciem decyzji o remoncie domu, należy rozważyć posiadanie inspektora budowlanego, który go sprawdzi. Inspektor sprawdzi systemy hydrauliczne i elektryczne, aby upewnić się, że są one zgodne z kodem. Inspekcja domu pozwoli uniknąć kosztownych problemów. Jeśli zauważysz problemy, możesz dokonać napraw lub wymienić uszkodzone obszary, aby zapobiec przyszłym problemom. Ta inspekcja jest również korzystna dla celów ubezpieczeniowych, ponieważ pomaga uniknąć wysokich grzywien.

Inspekcja domu jest również korzystna dla właściciela domu, który planuje sprzedać swój dom. Dokładna inspekcja może dać Ci cenne informacje na temat stanu domu i jego ogólnej wartości. To może również pomóc Ci zmaksymalizować cenę swojego domu i zrekonstruować go dla potencjalnych nabywców. Nie tylko inspekcja domu dostarczy Ci istotnych informacji, ale także zapewni Ci spokój ducha, którego potrzebujesz, decydując się na kolejny projekt renowacji.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *