Instalacja poszycia dachowego krok po kroku

26 maja, 2022

Instalacja poszycia dachowego wymaga zwrócenia uwagi na szczegóły. Jeśli nie zostanie to zrobione poprawnie, może prowadzić do kosztownych odwołań. Wykonawca nie ma czasu na sprawdzenie każdego cala krokwi, a nie chcesz skończyć z pracą, która musi być ponownie wykonana, ponieważ wykonawca nie przestrzega jednego kroku. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby zapewnić prawidłową instalację.

Instalacja strukturalnego poszycia ścian zewnętrznych

Jeśli chodzi o pokrycie ścian zewnętrznych domu, poszycie jest krytycznym elementem procesu budowlanego. Aby prawidłowo zainstalować poszycie, należy przestrzegać odpowiednich kroków instalacyjnych. Płyty poszycia można kupić od dostawcy, takiego jak Barricade Building Products. W tym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak zainstalować strukturalne poszycie ścian zewnętrznych.

Wybierając poszycie ścian, rozważ dostępne rodzaje i grubości. Można kupić panele strukturalne, które są przeznaczone do ścian zewnętrznych, lub można użyć zewnętrznej płyty gipsowej lub sklejki. Należy pamiętać, aby wybrać panel poszycia o odpowiedniej grubości dla specyfikacji budynku. Panel o grubości 5/16 cala może być użyty w niektórych sytuacjach, ale będziesz chciał użyć panelu o grubości 1/2 cala, aby uzyskać bardziej trwałe wykończenie. Typowy rozmiar panelu to cztery na osiem stóp, choć niektóre produkty są dostępne w arkuszach o wymiarach cztery na dziewięć stóp.

Proces instalacji strukturalnego poszycia ścian zewnętrznych jest podobny dla obu typów poszycia. Chociaż są one instalowane w ten sam sposób, oferują wystarczająco dużo różnic, aby mieć konkretne zalecenia. Korzyści z zainstalowania poszycia wykraczają poza estetykę domu. Zwiększenie wytrzymałości, komfortu i funkcjonalności domu będzie korzystne dla tego ważnego kroku. Mając na uwadze te korzyści, będziesz bardziej pewny zewnętrznego wyglądu swojego domu.

Sprawdzanie gnijącego poszycia

Kiedy zauważysz zwisający dach, możesz mieć gnijące poszycie dachu. Gnijące drewno nie będzie już mocne i stabilne. Ponadto, gwoździe będą się wysuwać z miękkiego drewna. Ponadto, gnijący dach może spowodować, że jakość powietrza wewnątrz domu stanie się niezdrowa. Dodatkowo, wilgoć z dachu może mieć wpływ na izolację na poddaszu i oddziaływać na inne systemy w domu. Co gorsza, niekontrolowana mokra lub sucha zgnilizna może rozprzestrzeniać się na inne drewno na poddaszu i wpływać na strukturę domu.

Zwisający, zakrzywiony lub wybrzuszony dach może być oznaką poważnego uszkodzenia. W sytuacjach silnego wiatru, poszycie może zacząć zwisać i wybrzuszać się. Brakujący gwóźdź stworzy biały, oszroniony wygląd na powierzchni poszycia. Ponadto, dach zwisający może zwisać pomiędzy krokwiami. Jeśli odkryjesz któryś z tych objawów, powinieneś od razu dokonać naprawy.

Instalacja gwoździ 8-d zwykłych

Przy instalacji poszycia dachowego eksperci zalecają użycie gwoździ 8-d zwykłych. Gwoździe te mają dwa i pół cala długości i trzynaście tysięcznych cala średnicy. Powinny być rozmieszczone w odległości co najmniej sześciu cali od siebie i powinny być wbite w panele poszycia w środku. W przypadku wietrznych lub narażonych obszarów, może być konieczne użycie większej ilości gwoździ. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że używasz właściwego typu gwoździ dla Twojego dachu.

Oprócz gwoździ 8-d, powinieneś również użyć kotew Truss Super Anchors. Są to kotwy, które zapewnią dekarzom ochronę przed upadkiem podczas montażu poszycia dachowego. Można je nabyć w sklepie z artykułami żelaznymi. Aby ich użyć, należy usunąć szpilki na trzech kolejnych wspólnych wiązarach, a następnie włożyć kotwy Truss Super Anchor. Zainstalowanie wspólnych gwoździ 8-d zapewni poszyciu dachu ciaśniejsze wiązanie.

Instalacja bariery lodowo-wodnej

Instalując barierę lodowo-wodną na dachu, należy pamiętać o dokładnym przestrzeganiu instrukcji producenta. Membrana powinna być nakładana do krawędzi okapu i do wymaganej wysokości. Alternatywnie można wybrać podejście hybrydowe, które uszczelnia połączenie między poszyciem a powięzią, spełniając jednocześnie wymagania kodeksu. Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci membran barierowych nie zgadzają się z tym zaleceniem.

Przed położeniem membrany należy zmierzyć obwód dachu, aby upewnić się, że jest ona wystarczająco długa, aby objąć całą wysokość dachu. Musisz zmierzyć 24 cale od krawędzi ściany zewnętrznej. Następnie zmierz tę odległość poziomo w poprzek dachu. Następnie zmierz całkowitą wysokość obwodu dachu, łącznie z okapem. W zależności od wielkości dachu może być konieczne przedłużenie bariery o 24-36 cali.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *