Szlifowanie posadzki betonowej – jak wykonać krok po kroku

25 lutego, 2022

Istnieje kilka kroków, które należy wykonać podczas szlifowania betonowej podłogi. Na przykład, musisz najpierw uszczelnić połączenia i pęknięcia. Następnie należy zakupić metalową tarczę diamentową, którą można zwiększyć rozmiar ziarna. Dla drobniejsze spojrzenie, można uzyskać 150-grit metal bonded diamentu. Wreszcie, trzeba dodać chemiczny utwardzacz do powierzchni.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z jpbudowa.pl

Koszt szlifowania betonowej podłogi

Koszt szlifowania betonowej podłogi różni się znacznie w zależności od tego, jak dobrze chcesz, aby być. Zależy również od warunków w miejscu startu. Przed zatrudnieniem wykonawcy do szlifowania podłogi, powinieneś uzyskać kilka szacunków. Uwzględnienie tych kosztów pozwoli Ci przygotować szczegółowy budżet budowy. Wysoce doświadczeni wykonawcy szlifowania betonu są wyspecjalizowani w projektowaniu i podejściu zorientowanym na klienta. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na projekcie.

Cena za resurfacing podłogi waha się od 2 do 3 dolarów za stopę kwadratową. Resurfacing betonu kosztuje około $2 do $3 za stopę kwadratową. Szlifowanie i polerowanie betonu będzie się różnić w zależności od ilości kruszywa narażone i głębokość skał wewnątrz betonu. Profesjonalny będzie w stanie zapewnić Państwu ofertę w oparciu o liczbę szlifowania podłogi wymaga, aby osiągnąć pożądany połysk. Jednak zawsze zaleca się zatrudnić profesjonalistę, aby uniknąć możliwości marnowania czasu i pieniędzy.

Koszt szlifowania betonowej podłogi zależy od tego, jak duża jest Twoja podłoga i jak skomplikowany jest układ projektu. Podłoga z wieloma poziomami schodów lub podestów jest zwykle znacznie droższa niż pojedynczy poziom. W zależności od wielkości podłogi i poziomu złożoności, może trzeba zapłacić dodatkowe 40 do 60 dolarów za krok lub lądowania. W obu przypadkach zaleca się, aby szukać szacunków od różnych wykonawców przed zatrudnieniem betonowego szlifierki.

Szlifowanie betonowej podłogi jest ważnym krokiem w przygotowaniu domu do płytek lub desek podłogowych. Metoda ta pociąga za sobą użycie diamentowych kółek do szlifowania betonu. Proces ten może być wykonany wewnętrznie lub zewnętrznie, a koszty są bardzo różne. Minimalny koszt szlifowania podłogi wynosi około 21,5 dolarów za metr kwadratowy, ale jeśli powierzchnia jest polerowana w sposób wysoce polerowany, koszt wzrośnie do 50 dolarów za stopę kwadratową. Może być również konieczne, aby zapłacić dodatkowo za podkład cementowy, który dodaje $2 do $3 za stopę kwadratową.

Środki ostrożności

Podczas pracy nad nową podłogą betonową, będziesz chciał przestrzegać kilku środków ostrożności podczas wykonywania. Pierwszy z nich obejmuje sprawdzenie pęknięć przed rozpoczęciem szlifowania. Jeśli zauważysz jakiekolwiek, należy zatrzymać proces szlifowania natychmiast, i pozwolić, aby beton ostygł przed kontynuacją. Korzystanie z odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa jest również istotne. Upewnij się, że nosisz twardy kapelusz i rękawice ochronne podczas szlifowania.

Podczas pracy na betonowej podłodze, ważne jest, aby nosić odpowiednie PPE, czyli osobiste wyposażenie ochronne. To PPE ochroni Cię przed niebezpiecznym pyłem. Potrzebny będzie kask ochronny, rękawice ochronne, okulary ochronne i ochrona słuchu. Dodatkowo potrzebne są solidne buty robocze. Ten sprzęt ochroni Twoje stopy przed spadającymi przedmiotami i zapewni poziom bezpieczeństwa odpowiedni dla Twojego projektu.

Jeśli pracujesz ze szlifierką ręczną, możesz zacząć od grubego ziarna i stopniowo przechodzić do drobniejszego. Będziesz musiał również nosić maskę przeciwpyłową i okulary ochronne, ponieważ szlifierki do betonu emitują drobny pył. Większość ludzi, którzy chcą zająć się swoimi betonowymi podłogami sami mogą zdecydować się na pieszą szlifierkę. Maszyny te są łatwe w użyciu i są w stanie szybko pokryć dużą powierzchnię.

Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić swój sprzęt i zaplanować drogę przed rozpoczęciem szlifowania. Otwory wylotowe na szlifierce powinny być czyste i powinieneś nosić rękawice. Co więcej, należy również nosić rękawice podczas przełączania korków diamentowych. Ważne jest, aby pracować w stałym rytmie. Próba pośpiechu może spowodować konieczność wielokrotnego przechodzenia przez szlifierkę w celu usunięcia przyklejonego kleju. Aby zapewnić bezpieczną i udaną pracę szlifowania, zaplanować przepływ pracy i uniknąć potknięć na kable.

Gdy jesteś szlifowania betonu, należy zawsze pamiętać, że nie jest to praca glamorous. Jest to czasochłonne, brudne i bardzo uciążliwe. Podejmowanie środków ostrożności podczas pracy z betonu jest kluczowe, aby zapobiec wypadkom. Tak więc, przed rozpoczęciem, poświęć trochę czasu na przegląd procedur bezpieczeństwa i nosić sprzęt bezpieczeństwa. Najważniejszą rzeczą jest noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego, w tym respiratora. Pamiętaj, aby poruszać się powoli podczas szlifowania betonowej podłogi. Jest to ważne, aby uniknąć spowodowania obrażeń przez zbyt szybkie poruszanie się.

Rozmiar ziarna

Jest kilka kroków do naśladowania w szlifowaniu betonowej podłogi. Po pierwsze, należy starannie wybrać swoją szlifierkę do betonu. Powinien mieć niezbędne wyposażenie i know-how do produkcji pożądanego wykończenia. Dobry dostawca powinien również oferować „Jak to” przewodniki i zasoby przyjazne dla użytkownika. Należy również ocenić stan betonowej podłogi do szlifowania. Upewnij się, że wszystkie luźne kurz i brud są usuwane. Jeśli powierzchnia nie jest płaska, zacznij od zamiatania i mopowania go.

Po wybraniu maszyny, możesz rozpocząć szlifowanie podłogi. Zacznij od użycia małego obszaru betonowej podłogi, takiego jak narożnik. Następnie wykonaj serię przejść przez podłogę. Po pierwszym przejściu, przełączyć się do wyższej ziarnistości dysku. Należy wykonać kilka przejść prostopadle do podłogi, więc wynik końcowy jest równy na całej powierzchni. Upewnij się, że okresowo opróżnić szlifierkę, tak aby nie tworzyć więcej pyłu niż to konieczne.

Następnym krokiem w szlifowaniu betonowej podłogi jest określenie wyniku końcowego, który chcesz. Jeśli chcesz użyć samopoziomującej powłoki, trzeba będzie przygotować powierzchnię przed zastosowaniem betonowego wykończenia. Ten krok powinien być wykonany z pomocą profesjonalisty, ponieważ polerowanie betonu wymaga znacznie więcej niż szlifierka podłogowa. Proces polerowania betonu wymaga specjalnych narzędzi do przygotowania betonu i szlifowania.

Po tym przygotowaniu można przejść do następnego kroku. Zagęszczacz uszczelni pory w betonie i nada mu gładkie wykończenie. Ten ostatni krok pomoże podłodze osiągnąć lustrzane wykończenie. Ale wynik nie jest tak wysoki jak polerowana podłoga betonowa. Ale gdy podłoga jest polerowana do gładkiego wykończenia, nadszedł czas, aby go uszczelnić. Będziesz musiał chronić swoje ręce, oczy i stopy, aby uniknąć uszkodzenia podłogi.

Możesz użyć diamentu z wiązaniem metalowym lub diamentu z wiązaniem żywicznym. Wielkość ziarna będzie zależeć od wyboru. Diament o spoiwie metalowym ma ziarnistość od 30 do 40, natomiast diament o spoiwie żywicznym ma ziarnistość od 100 do 200. Następnie można użyć chemicznego utwardzacza, aby zagęścić powierzchnię. Kiedy skończysz szlifowanie, podłoga będzie wyglądać jak nowa!

Koszt polerowania podłogi betonowej

Jeśli rozważasz polerowaną podłogę betonową, możesz chcieć poznać koszty takiego procesu. Rzeczywisty koszt polerowania betonowej podłogi będzie zależał od złożoności wzoru, który chcesz, i prawdopodobnie będzie droższy niż średnia cena polerowanej podłogi. Zazwyczaj cena polerowania betonowej podłogi wynosi od 1 do 3 dolarów za stopę kwadratową. Jednak ostateczna cena może wynosić nawet 20 dolarów za stopę kwadratową.

Koszt polerowanej podłogi betonowej będzie się różnić w zależności od potrzeb i stanu płyty betonowej. Starszy beton jest zwykle droższy niż nowo umieszczony beton, a szorstki beton jest droższy do polerowania. Proces przygotowania będzie wymagał czasu, i materiałów. Koszty mogą również zależeć od czynników zewnętrznych, takich jak ilość wypełnienia stawów. Proces polerowania betonowej podłogi jest skomplikowany proces, a jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, należy rozważyć wynajęcie profesjonalisty do wykonania pracy dla Ciebie.

Po przygotowaniu powierzchni, nadszedł czas na proces polerowania. W zależności od projektu, nakładki mogą dodać efekt soli i pieprzu do podłogi. Doświadczony wykonawca będzie emitował różne materiały do wylewki dla unikalnego wyglądu. Jednak koszt nakładek będzie zależał od ziarnistości powierzchni betonowej i wymaganego przygotowania. Dla betonowej podłogi z połyskiem, polerowana powierzchnia doda ładny, błyszczący połysk.

Dodatkowe aplikacje mogą zwiększyć całkowitą cenę. Podczas gdy 20″ maszyna polerująca może produkować wszędzie od 200 do 450 stóp kwadratowych na godzinę, mniejsza maszyna może być bardziej opłacalna. Ponadto, mniejsze obszary wymagają mniejszego sprzętu, który może być trudny w użyciu konsekwentnie. Koszt polerowania betonowej podłogi będzie zależeć od potrzeb i ilości wymaganej pracy. Tak więc, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, co chcesz przed uzyskaniem cytat z professional.

Polerowana podłoga betonowa kosztuje od 2 do 6 dolarów za stopę kwadratową. Przeciętny właściciel domu płaci w dowolnym miejscu między $ 1,540 i $ 3,840 dla procesu. Dla 200 stóp kwadratowych istniejącego betonu, cena waha się od 600 do 6.600 dolarów. Koszt może się różnić w zależności od tego, gdzie podłoga znajduje się w domu i projekt chcesz. Może również kosztować więcej, aby pokryć dodatkowe koszty, takie jak podkład cementowy. A koszty polerowania podłóg betonowych są wyższe niż można się spodziewać.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *