Jak zbudować drewnianą altanę na działce obok domu

14 lipca, 2022

Jeśli planujesz zbudować altanę na swoim podwórku, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w realizacji projektu: Rodzaj materiału, którego potrzebujesz, koszt i pozwolenie. Ponadto dowiesz się, jak wybrać rozmiar i styl altany. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zbudować drewnianą altanę i dobrze się przy tym bawić. Będziesz również cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania drewnianej altany na swoim podwórku!

Koszt budowy altany

Aby poznać koszt budowy drewnianej altany na posesji obok domu, musisz najpierw określić jej rozmiar i lokalizację. Następnie trzeba określić, czy będzie ona wolnostojąca, czy też zostanie dołączona do obecnej konstrukcji. Zazwyczaj wolnostojąca altana będzie kosztować mniej niż ta dołączona do domu. Jednakże, jeśli planujesz dołączyć altanę do istniejącej struktury, koszt będzie wyższy. Będzie to również wymagało podobnych materiałów i pracy jak w przypadku konstrukcji wolnostojącej. Dla takiego projektu, można skonsultować się z wykonawcą. Kilka szacunków są dostępne dla różnych struktur, a można porównać koszt, uzyskując co najmniej trzy cytaty.

Średnia cena altany może wynosić od 4 800 do 6 500 USD. Dla jednopiętrowej altany, można oczekiwać, aby zapłacić około $ 4,800 do $ 6,500. Podczas gdy sosna jest tanie i powszechnie dostępne, należy wziąć pod uwagę, że wymaga więcej konserwacji niż winyl lub innych materiałów. Jednak sosna jest popularny dla swoich atrakcyjnych wzorów ziarna i elastyczności, co oznacza, że nie będzie wymagać dodatkowego wzmocnienia. Dodatkowo sosna nie jest podatna na rdzewienie, co czyni ją tańszą opcją dla altany.

Wybór stylu altany

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, planując budowę altany w ogrodzie, jest styl konstrukcji. Można wybrać styl klasyczny lub nowoczesny. Altana w cieniu może być świetnym sposobem na cieszenie się porannym słońcem podczas spożywania śniadania lub delektowania się popołudniową herbatą w ogrodzie. Możesz nawet odtworzyć wygląd altany z czajnikiem, aby oddać hołd swojemu ulubionemu miejscu.

Możesz również przejść do altany w stylu orientalnym, jeśli chcesz dodać egzotyczny akcent do miejsca. Możesz wybrać drewnianą altanę, która ma podstawę chińskiej pagody lub rustykalną strukturę w stylu chaty. Możesz również dodać drewnianą pergolę, aby stworzyć wygodne miejsce do siedzenia lub bazę do grillowania. Jeśli chcesz urządzić imprezę nawet po zmroku, możesz zainstalować system oświetlenia, aby stworzyć wrażenie osobliwej chatki. Ponadto możesz wybrać altanę w stylu rustykalnym, która ma prostą konstrukcję i kwietnik.

Uzyskanie pozwolenia na altanę

Przed wybudowaniem drewnianej altany na działce obok domu sprawdź, czy potrzebujesz pozwolenia. Może to być dobry pomysł, aby zainstalować altanę, ale w zależności od rodzaju altany, którą chcesz, możesz potrzebować pozwolenia nawet na cztery różne cele. Sprawdź z lokalnym działem planowania, HOA i wszelkimi innymi władzami, aby upewnić się, że altana jest dozwolona w Twojej okolicy.

Jeśli altana jest budowana w odległości 3 stóp od domu, sprawdź z lokalną radą o ograniczeniach dotyczących drewnianych konstrukcji. Zasady dotyczące altan mogą się różnić w każdym mieście, ale ogólnie rzecz biorąc, altany nie mogą być dozwolone w odległości 3 stóp od domu. W niektórych miastach, jednak, altana nie jest uważana za stałą strukturę i może nie liczyć przeciwko domu square footage.

Wybieranie rozmiaru altany

Istnieje kilka czynników do rozważenia przy wyborze rozmiaru altany. Po pierwsze, rozmiar powinien być odpowiedni do przestrzeni dostępnej na działce. Ponadto, dach i konstrukcja powinny być odporne na działanie ognia. Należy również wiedzieć, czy do budowy altany wymagane są jakieś pozwolenia. Zawsze najlepiej jest sprawdzić w lokalnym urzędzie przed rozpoczęciem budowy. Altana powinna być pięknym dodatkiem do ogrodu, więc powinna być zbudowana w miejscu, które jest odpowiednie dla jej celu.

Po drugie, należy rozważyć, gdzie chcesz zainstalować swoją altanę. Powinieneś upewnić się, że nie będzie ona blokować Twoich ulubionych kwietników lub widoku z basenu. Powinieneś również wybrać suche miejsce na działce, które jest równe. Jeśli nie masz płaskiej działki, możesz wyrównać jej część przed instalacją altany.

Screened gazebos protect you from mosquitoes

Możesz cieszyć się imprezą lub grillem pod gwiazdami i nadal być chronionym przed komarami dzięki screened gazebo. Siatka utrzyma te uciążliwe owady z dala od Ciebie. Zapobiegnie to również inne błędy, takie jak błędy wodne, karaluchy i pająki z przeszkadza i czyni cię nieszczęśliwym. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że moskitiery nie jest substytutem dla repelentów bug.

W uzupełnieniu do ekranowanej altany, należy użyć baterii-operated pułapka komara. Urządzenia te będą spalać metan w powietrzu i przekształcać go w dwutlenek węgla, który zabije owady. Produkty te mogą być jednak drogie. Możesz również zrobić własną pułapkę na komary, używając butelek po sodzie, które nie zaszkodzą Ci i są wolne od chemikaliów. Możesz również umieścić pułapki z dala od swojej altany, aby uniknąć narażenia na niebezpieczne chemikalia stosowane w pułapkach komercyjnych.

Wybór zestawu do altany

Wybierając zestaw do altany, upewnij się, że wiesz, jaki jest twój budżet. W zależności od wielkości altany, trzeba będzie wydać w dowolnym miejscu między 2.000 a 8.500 dolarów. Drewniane altanki wyglądają pięknie, ale są bardziej kosztowne. Metalowe altanki są strukturalnie zdrowe, ale nie są tak atrakcyjne wizualnie jak drewno. Mają one również ograniczony wybór materiałów dachowych. Zestawy altan winylowych są doskonałą alternatywą o niskiej konserwacji. Kosztują one również od 1200 do 4300 dolarów, aby zbudować.

Najlepszym sposobem, aby cieszyć się altaną jest zakup takiego, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Wybierz zestaw altanka z funkcji, takich jak hardtop, który chroni przed deszczem i wiatrem. Można go dostosować do dokładnych potrzeb, w tym prywatności i kontroli owadów. Możesz nawet wybrać altanę ze szklaną ścianą, aby cieszyć się widokiem ogrodu, jednocześnie pozostając chronionym przed owadami.

Podobne tematy

Leave a Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *